Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.

Podróż Poślubna Malta

Na Morzu Śródziemnym tuż przy wybrzeżu Sycylii znajduje się jedno z najmniejszych państw świata, lecz mimo swojego rozmiaru posiada maksymalnie dużo uroku. Malta, bo o niej mowa, jeszcze do niedawna była dla Polaków nieznana i dosyć egzotyczna, dziś staje się miejscem coraz bardziej popularnym i docenianym. Malta jest zupełnie inna niż reszta śródziemnomorskich krajów, posiada bowiem sporo wpływów włoskich, angielskich i arabskich, które wzajemnie się wymieszały i stworzyły coś oryginalnego, mowa tu choćby o języku maltańskim czy wyjątkowej kuchni. Wśród maltańskich dań spotkamy królika podawanego na wiele sposobów, natomiast narodową „coca-colą” Malty jest Kinnie. 

Wybrzeże Malty
sxc.hu

To, co spodoba się nowożeńcom to z pewnością wybrzeże Malty, choć trzeba podkreślić, że w wielu miejscach pozostaje skaliste. Mimo wszystko Morze Śródziemne w tym regionie jest wyjątkowo czyste i ciepłe. Nie bez powodu Maltę określa się mekką nurków, którzy zjeżdżają się tu z całego świata. Atutem Malty są również stare, zabytkowe miasta. Stolicą jest La Valetta, która na turystach robi ogromne wrażenie, choć zwiedzanie licznych zabytków utrudnia upał sięgający 40 st C. Malta żyje własnym życiem i choć akceptuje elementy turystyki masowej, to zachowuje swój pierwotny klimat i zwyczaje.

Malta
sxc.hu

 

Przykładem tego są chociażby sąsiadujące wysepki, które wciąż pozostają niezamieszkane. Jeśli już o wyspach mowa, to te stanowią ogromną atrakcję Malty, najpopularniejsze to niewielkie Comino i Gozo. Codziennie na wyspy płynie wiele statków, turyści zachwyceni są skalnymi formacjami, grotami oraz wyjątkowo niebieskim odcieniem morza. 

Malta
sxc.hu

Na Malcie nie jest drogo, wyspa jest za to pełna słońca i zabytków – podróż poślubna tutaj będzie niezapomniana zwłaszcza, że Malta wciąż pozostaje jednym z najbardziej egzotycznych krajów Europy!

Malta
sxc.hu


Chcesz wyjechać na podróż poślubną?
Zadzwoń lub napisz do nas:
tel: 12 333 77 79
email: biuro@wycieczka.pl

Mamy w ofercie wycieczki najlepszych biur podróży w Polsce!

Znajdź podróż poślubną

Rezerwacja telefoniczna

pn-sb: 10-21
nd: 10-20
12 333 77 79
12 297 36 88

Masz pytania?

Szukasz ciekawej oferty dobrego hotelu?
Skontaktuj się z nami:

Porto Santo